
Terminy i kryteria kwalifikacji
Kwalifikacja ma charakter ciągły, aż do wykorzystania limitu miejsc i środków finansowych przyznanych na realizację mobilności studentów.
W mobilności może wziąć udział:
1) student – zarejestrowany i przyjęty na studia kończące się uzyskaniem uznawalnej kwalifikacji (dyplomu) na studiach pierwszego stopnia (poziom 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji), studiach drugiego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich (poziom 7 Polskiej Ramy Kwalifikacji),
2) absolwent – wyłącznie w celu odbycia praktyki.
Mobilność nie może kolidować z ukończeniem studiów w terminie przewidzianym w planie studiów.
Student zainteresowany realizacją mobilności edukacyjnej, zobowiązany jest do złożenia wypełnionego i zaakceptowanego przez przełożonego Formularza zgłoszenia do udziału w programie Erasmus+ (do pobrania tutaj).
Kryteria kwalifikacji:
1) celowość praktyki i jej powiązanie z kierunkiem studiów (integralność praktyki z programem studiów),
2) znajomość języka obcego w stopniu umożliwiającym odbycie praktyki i aktywny udział w działalności instytucji przyjmującej,
3) potwierdzenie przyjęcia studenta na praktykę w instytucji przyjmującej np. list akceptujący lub korespondencja mailowa,
4) ukończony pierwszy semestr studiów,
5) średnia ocen z całego okresu studiów poprzedzającego mobilność, nie mniejsza niż 3.5,
5) brak korzystania z wpisów warunkowych,
6) dodatkowa działalność na rzecz Uczelni,
7) pierwszeństwo studenta ubiegającego się o mobilność po raz pierwszy.
Student może przystąpić do procesu kwalifikacji realizując w Uczelni program studiów na pierwszym semestrze – jeśli wyjazd ma nastąpić w semestrze drugim. Po uzyskaniu zaliczenia semestru pierwszego, zobowiązany jest do niezwłocznego dostarczenia dokumentacji potwierdzającej ten fakt.
Podczas realizacji mobilności student nie może przebywać na urlopie, o którym mowa w Regulaminie studiów.
1. Znajomość języka obcego jest weryfikowana przez Komisję Kwalifikacyjną, na podstawie egzaminu zdawanego w formie pisemnej lub również dodatkowego egzaminu w formie ustnej.
2. Student posiadający certyfikat językowy wydany przez instytucje państwowe lub certyfikat międzynarodowy potwierdzający znajomość języka obcego – zwolniony jest z egzaminu językowego.
Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie realizacji zagranicznych mobilności edukacyjnych.