Poznaj nasze kierunki studiów

Pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa

Jednostka prowadząca:

Instytut Nauk o Ekonomii i Bezpieczeństwie

Tel. 33 842 98 15 wew. 115
e-mail: inoeib@uczelniaoswiecim.edu.pl
pok. 1.14 Collegium sub Horologio

 


Opis studiów:

Celem studiów jest praktyczne przygotowanie słuchaczy do wykonywania czynności pełnomocnika ds. cyberbezpieczeństwa. Absolwenci studiów będą mogli wykonywać pracę w organach administracji publicznej i nie tylko. Absolwenci będą mogli samodzielnie prowadzić oraz kierować zespołami odpowiedzialnymi za reagowanie na incydenty sieciowe.

Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte w ramach studiów, pozwolą absolwentom na samodzielne zbadanie czy proces zarządzania ryzykiem jest adekwatny do potencjalnych zagrożeń, zapewnia wystarczającą ochronę aktywów (zasobów) i informacji oraz czy system kontroli w obszarze całej infrastruktury informatycznej jest efektywny i skuteczny, zgodnie z przyjętymi standardami i kryteriami. Słuchacze będą biegle poruszać się w zakresie stosowanych zabezpieczeń i funkcjonowania systemów informatycznych, a także będą potrafili zidentyfikować wszelkie podatności i ryzyka pojawiające się w systemach i podejmować odpowiednie działania zapobiegawcze.

Absolwenci będą również w pełni przygotowani do reagowania na incydenty bezpieczeństwa IT, ich dokumentowania, zabezpieczania materiału dowodowego oraz wykonywania audytu bezpieczeństwa w przedmiotowym zakresie.

Istnieje możliwość realizacji części zajęć w formie e-learningowej!

Studia prowadzone są we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej na mocy podpisanego porozumienia.

Absolwenci studiów podyplomowych po pozytywnie zdanych egzaminach i napisanej pracy projektowej otrzymują:
• Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych,
• Certyfikat Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej potwierdzający kompetencje zawodowe pełnomocnika ds. cyberbezpieczeństwa.
Absolwenci otrzymują także stałe wsparcie merytoryczne ze strony Rady Programowej PIKW. W przypadku pytań, wątpliwości z zakresu studiowanego obszaru, Absolwenci mają prawo zwrócić się, za pomocą maila, telefonicznie lub osobiście o poradę / wsparcie w rozwiązaniu danego problemu.

 

 

Uchwała 24 – 2024 ws. programu studia podyplomowe – Pełnomocnik ds. Cyberbezpieczeństwa

Zał.do Uchwały 24-2024 Program st.podyplomowe Pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa

Zał.do Uchwały 24-2024 Zał. nr 1 do programu – efekty uczenia się Pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa

Zał. do Uchwały 24-2024 Zał. nr 2 do programu, plan st.podyplomowych Pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa