Poznaj nasze kierunki studiów

„Trenuj z wojskiem” – edycja wiosna-lato

Data utworzenia: 17 kwietnia 2023r.

Trenuj z wojskiem

W imieniu Ministerstwa Obrony Narodowej zapraszamy na 3 edycję projektu „Trenuj z wojskiem” – tym razem pod hasłem „Trenuj z wojskiem wiosna-lato”. To kontynuacja otwartego programu szkoleń wojskowych dla każdego chętnego Polaka.

Szkolenia odbywają się w soboty, trwają 8 godzin, mają bardzo przystępną formułę, są bezpłatne i są prowadzone przez wojskowych instruktorów. Podczas szkoleń uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne. Będą szkolić się z podstaw posługiwania się bronią, walki wręcz, przetrwania w trudnych warunkach, reagowania na sygnały alarmowe, udzielania pomocy medycznej, itd. Szkolenia prowadzić będą najbardziej doświadczeni żołnierze, często weterani misji zagranicznych.

Nowością w tej edycji są weekendy tematyczne. W każdą sobotę szkolenie będą prowadziły inne jednostki z różnych rodzajów sił zbrojnych i specjalności. To urozmaicona forma projektu i co weekend będzie obowiązywał inny motyw przewodni – zaczniemy od jednostek wojsk lądowych, a następnie będziemy gościć w siłach powietrznych, marynarce wojennej, uczelniach wojskowych, jednostkach artylerii, rozpoznania, aeromobilnych i wielu innych. To okazja do zaprezentowania całego przekroju polskich sił zbrojnych. Projekt będzie prowadzony w całej Polsce.

3. edycja potrwa 16 tygodni – od 1 kwietnia, do 22 lipca. Na szkolenie – już od teraz – można się zapisywać w kilkudziesięciu jednostkach (ponad 40) w całym kraju. Wystarczy wejść na naszą stronę lub strony dowództw i jednostek wojskowych – tam znajdują się punkty kontaktowe. Zgłoszenie na szkolenie jest bardzo uproszczone – wystarczy podać imię, nazwisko, wiek i kontakt w dowolny sposób (e-mail, telefon, komunikator, osobiście).

Limit wieku uczestnictwa – od 15 do 65 lat. (Nieletni za zgodą rodzica/opiekuna).

Szkolenie jest bezpłatne. Wojsko Polskie zapewnia ubezpieczenie i wyżywienie.

Szczegółowe informacje dotyczące 3 edycji projektu „Trenuj z wojskiem”  znajdują się

na stronie: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/trenuj-z-wojskiem-wiosna-lato