Poznaj nasze kierunki studiów

Trwa rekrutacja na studia!

Data utworzenia: 7 lipca 2022r.

Trwa rekrutacja na studia!

Szanowni Kandydaci na studia,

informujemy, że trwa rekrutacja na studia w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

 

Dlaczego warto wybrać naszą Uczelnię?

Przede wszystkim dlatego, że w dzisiejszych czasach wykształcenie praktyczne jest podstawą do osiągnięcia wymarzonej kariery zawodowej. Pracodawcom zależy na ludziach posiadających wysoko rozwinięte kompetencje twarde.  W nowoczesnym kształceniu jest więc niezwykle istotne, aby obok równoczesnego zdobywania wiedzy merytorycznej zdobywać  doświadczenie i umiejętności  praktyczne, które przygotowują  do wejścia na obecny rynek pracy.

Wybierając studia praktyczne w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, jedynej publicznej uczelni zawodowej w Małopolsce Zachodniej zyskuje się umiejętności i kwalifikacje, które  czynią atrakcyjnym na rynku pracy i dają gwarancję zatrudnienia w wymarzonym zawodzie.

Dzięki współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, oświęcimska Uczelnia oferuje  program studiów dostosowany do trendów panujących na lokalnym rynku pracy.

Bogata baza porozumień o współpracy z przedsiębiorstwami, instytucjami oraz organizacjami, zapewnia łatwy dostęp do praktyk oraz staży zarówno w kraju, jak i za granicą, dając tym samym możliwość swoim studentom zdobycia cennego doświadczenia zawodowego już podczas studiów, a także nawiązania relacji z przyszłymi pracodawcami.

Oferowane przez MUP Oświęcim studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie gwarantują studentom zdobycie specjalistycznego wykształcenia w ramach licznych wyjazdów studyjnych, zajęć praktycznych w terenie i laboratoriów. Pozyskane tak umiejętności przyczyniają się do zdobycia prestiżowego zawodu, zgodnego z aspiracjami i ambicjami młodych ludzi.

Oświęcimska Uczelnia kształci na wielu  kierunkach z dziedzin nauk medycznych, inżynieryjno-technicznych, humanistycznych-społecznych,  w formie stacjonarnej, całkowicie bezpłatnej, a także niestacjonarnej – w atrakcyjnych cenach.

Zajęcia w Małopolskiej Uczelni Państwowej realizowane są w nowoczesnych salach wykładowych, symulacyjnych i pracowniach kształcenia praktycznego. Baza dydaktyczna wyposażona jest w specjalistyczne urządzenia i oprogramowania. Od roku akademickiego 2022/2023 do użytku zostanie oddany trzeci budynek o pow. blisko 9 tys. m2, w którym znajdzie się Centrum Kształcenia Inżynieryjnego i Medycznego, bogato wyposażona biblioteka, a także Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

Uczelnia korzysta z programu Erasmus+, który umożliwia studia na zagranicznych uczelniach partnerskich oraz zdobycie doświadczenia zawodowego w międzynarodowym otoczeniu.

Absolwenci MUP Oświęcim bez trudu znajdują pracę w zawodzie, nawet jeszcze przed ukończeniem studiów! Wysokie zatrudnienie osób z dyplomem oświęcimskiej uczelni potwierdza znalezienie się uczelni w latach 2019 –  2022 w elitarnym gronie 15 publicznych uczelni zawodowych, które w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” otrzymały premię finansową za  najlepsze osiągnięcia, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów, określane na podstawie wskaźników z systemu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA).

 

Studiuj w Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu!

Rekrutacja elektroniczna na studia w roku akademickim 2022/2023 trwa do 25 lipca 2022 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej:

www.uczelniaoswiecim.edu.pl/rekrutacja/