Poznaj nasze kierunki studiów

Trwają ostatnie spotkania uczestników III cyklu projektu „Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy”

Data utworzenia: 9 lipca 2021r.

Trwają ostatnie spotkania uczestników III cyklu projektu „Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy”

 

W dniach od 28 czerwca do 3 lipca oraz od 5 lipca do 10 lipca, na terenie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu odbywają się spotkania uczestników III cyklu projektu „Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Dzieci i młodzież uczestnicząca w projekcie podzielona jest na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych. Każda z grup realizuje po dwa tematy z różnych dziedzin i pogłębia swoją wiedzę oraz miło, aktywnie spędza czas w pierwszych dwóch tygodniach wakacji.

Uczestnicy biorą udział w zajęciach matematyczno-przyrodniczych, językowych, z marketingu, przedsiębiorczości, programowania, robotyki oraz w innych zajęciach z zakresu nauk społecznych. Uczestniczą także w warsztatach muzyczno-ruchowych, sensorycznych, plastycznych, gdzie mają możliwość produkować swoje własne mydełka, świece, odlewy gipsowe, czy tworzyć kartki przestrzenne.  Ponadto uczestnicy korzystają z różnych ciekawych pomocy dydaktycznych jak klocki Edumatrix, czy Lego We-DO, wielu interaktywnych platform oraz materiałów zużywalnych. Uczą się poprzez zabawę, a co najważniejsze – pobudzają swoją kreatywność, jak również umiejętność pracy w zespole.


Zajęcia realizowane są codziennie w formie stacjonarnej, w małych grupach, ok.12 osobowych od godziny 9.30 do 13.00, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zalecanych przez Sanepid.

Dla Uczestników zajęć organizowany jest również poczęstunek.

Nieobecni uczestnicy mają możliwość nadrobienia materiału w formie elektronicznej.

Równolegle do zajęć z dziećmi, organizowane są także zajęcia i warsztaty dla rodziców i opiekunów prawnych, w celu podniesienia ich kompetencji społeczno-wychowawczych.


Wszystkim dydaktykom dziękujemy za zaangażowanie oraz uczestnikom, za udział w zajęciach.

Dziękujemy, że jesteście z nami!