Poznaj nasze kierunki studiów

Uczciliśmy 79. rocznicę utworzenia Karnej Kompanii Kobiet KL Auschwitz – Bor/Budy

Data utworzenia: 5 lipca 2021r.

Uczciliśmy 79. rocznicę utworzenia Karnej Kompanii Kobiet KL Auschwitz – Bor/Budy

Prorektor ds. Nauczania i Rozwoju dr Katarzyna Wadoń-Kasprzak oraz Prorektor ds. Studenckich i Promocji dr Radosław Folga uczcili w imieniu Społeczności Akademickiej 79. rocznicę utworzenia Karnej Kompanii Kobiet KL Auschwitz – Bor/Budy.

W dniu 25 czerwca przed historycznym budynkiem, Miejscem Pamięci, w którym zakwaterowano kobiety – więźniarki przybyłe z obozu KL Auschwitz, odbyły się główne uroczystości, organizowane przez Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau.

Pomimo ograniczeń epidemiologicznych przedstawiciele instytucji samorządowych i różnego rodzaju organizacji symbolicznie złożyli kwiaty i zapalili znicze na znak pamięci o tragicznych przeżyciach kobiet-więźniarek zesłanych do podobozu KL Auschwitz Frauenstrafkompanie Bor/Budy.

Na zdjęciu Prorektor ds. Studenckich i Promocji oraz Prorektor ds. Nauczania i Rozwoju składają hołd pod tablicą upamiętniającą powstanie Karnej Kompanii Kobiet Bor/Budy. Pod tablicą leżą wiązanki kwiatów, a obok stoją 3 harcerki. Na zdjęciu fragment budynku, na którym znajduje się pamiątkowa tablica utworzenia Karnej Kompanii Kobiet, po prawej i lewej stronie tablicy powiewaja flagi RP, a pod tablicą leżą złożone przez delegacje wiązanki kwiatów i znicze.

Foto: archiwum Fundacji Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau