Poznaj nasze kierunki studiów

Uczciliśmy Święto Uczelni i Dzień Patrona

Data utworzenia: 26 maja 2020r.

Uczciliśmy Święto Uczelni i Dzień Patrona

W poniedziałek 25 maja 2020 roku Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm W. Pileckiego w Oświęcimiu obchodziła Święto Uczelni, przypadające w dniu rocznicy śmierci patrona MUP Oświęcim, rotmistrza Witolda Pileckiego, dobrowolnego ochotnika do KL Auschwitz w czasie II wojny światowej, żołnierza niezłomnego walczącego z dwoma totalitaryzmami.

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa  wiele zaplanowanych na ten dzień wydarzeń niestety nie mogło się odbyć.

Jednak, aby uczcić pamięć o patronie naszej Uczelni, zachowując wszelkie środki ostrożności, w samo południe, w imieniu wszystkich członków społeczności akademickiej, zostały złożone kwiaty pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego, znajdującym się na terenie kampusu oświęcimskiej Alma Mater.

Wiązankę kwiatów złożyli: Władze Uczelni, Dyrektorzy Instytutów oraz przedstawiciele pracowników administracyjnych i obsługi.

Także Senat Uczelni, podczas odbywającego się w tym dniu uroczystego posiedzenia minutą ciszy oddał  hołd patronowi Uczelni.

 

Relacje z tego wydarzenia można obejrzeć na poniższym filmie oraz zdjęciach.

W tym roku Świętu Uczelni, towarzyszyło jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – XV-lecie powstania oświęcimskiej Alma Mater.

Niestety w wyniku ograniczeń sanitarnych związanych z pandemią,  które ograniczyły możliwość spotkania się w większym gronie oraz hucznego celebrowania zaplanowanych na ten dzień eventów, świętowanie musiało zostać przeniesione do przestrzeni internetowej.

Dlatego też przez ostatnie dwa tygodnie na oficjalnym uczelnianym fanpage’u pojawiały się wpisy dotyczące historycznych wydarzeń z życia Uczelni. W sumie 15 opublikowanych postów było swoistym odliczaniem do świętowanego w tym roku XV-lecia Uczelni.

Ponadto w poniedziałek 25 maja JM Rektor MUP Oświęcim im. rtm W. Pileckiego prof. dr hab. Witold Stankowski  wraz z Panią Rektor-elekt dr n. o zdr. Sonią Grychtoł wygłosili okolicznościowe przemówienie.

Zapraszamy do jego wysłuchania:

Wszystkim, którzy uczestniczyli w poniedziałkowych obchodach zarówno w sferze wirtualnej, jak i osobiście serdecznie dziękujemy!