Poznaj nasze kierunki studiów

Duszpasterstwo Akademickie

Budynek Duszpasterstwa Akademickiego MUP Oświęcim im. rtm. W. PileckiegoDuszpasterstwo Akademickie MUP Oświęcim im. rtm. W. Pileckiego

Duszpasterstwo Akademickie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego działa we współpracy ze Wspólnotą Salezjanów, która opiekuje się Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.

Czas studiów dla wielu z młodych ludzi, to czas wkraczania w samodzielne, dorosłe życie. Często w tym okresie zapominamy o modlitwie, oddalamy się od Boga tłumacząc się brakiem czasu, nauką. Dlatego też głównym zadaniem naszego duszpasterstwa jest opieka duchowa nad studentami, która ma przygotować do dorosłego życia zgodnie z duchowymi wartościami.

Duszpasterzem Akademickim jest ksiądz Paweł Bróż – Salezjanin.  Ksiądz Paweł wraz z grupą wolontariuszy i animatorów organizuje w Oratorium wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu. Wszystkich studentów i pracowników uczelni serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji przygotowanych przez Oratorium, które można znaleźć w zakładce Aktualności.