Poznaj nasze kierunki studiów

Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości 2020

Informacje ogólne

 

Flaga Polski oraz godło Polski z białym orłem w złotej koronie na czerwonym tle.

 

 

DYDAKTYCZNA INICJATYWA DOSKONAŁOŚCI 2020


W dniu 24 kwietnia 2020 r. Rektor MUP Oświęcim im. rtm. W. Pileckiego prof. zw. dr hab. Witold Stankowski podpisał z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego  umowę nr MNISW/2020/243/DIR/DID, na mocy której Uczelnia otrzymała, w formie subwencji, środki finansowe na realizację przedsięwzięcia pn. „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”, którego celem jest podniesienie jakości kształcenia w oświęcimskiej Alma Mater.

Główne działania jakie zostaną podjęte w ramach przedsięwzięcia to:

– zakup sprzętu komputerowego

-wyposażenie pracowni mechatroniki, ratownictwa medycznego

– szkolenia i inne formy dokształcania pracowników

– promocja kierunków medycznych i inżynierskich

-stworzenie pracowni symulacji procesów automatyki.

Szczegółowy opis poszczególnych zadań, ich celów oraz spodziewanych rezultatów znajdują się
w poniższym pliku:

 

 Plan realizacji zadań 2020

 

 

Instytut Zarządzania i Inżynierii Produkcji

W ramach projektu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości 2020 Instytut Zarządzania i Inżynierii Produkcji:

 

  • stworzył pracownię symulacji procesów automatyki przemysłowej służącą do kształcenia praktycznych umiejętności obsługi i diagnostyki linii produkcyjnych na stanowiskach do pracy z: technologią RFID, podnośnikiem (windą) z pomiarem prędkości czujnikiem indukcyjnym lub enkoderem, obsługą czujników (w tym I/O link), kontrolą elementów na taśmociągu, pozycjonowaniem elementu wykonawczego o napędzie liniowym z odczytem pozycji, pomiarem poziomu wody analogowym oraz za pośrednictwem czujników pływakowych, podgrzewaniem wody z regulacją mocy grzałki, włączaniem wentylatorów i pomiarem parametrów sieci,
  • stworzył laboratorium technologii 3D składające się z siedmiu wydajnych komputerów stacjonarnych i siedmiu komputerów przenośnych ze specjalistycznym oprogramowanie, skanera optycznego 3D firmy Smarttech o matrycy 5MPix oraz drukarki 3D firmy Zortrax

 

Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych im. J. Karskiego

W ramach projektu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości 2020 Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego:

 

  • doposażył pracownię metodyczną dla studentów Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w nowoczesne środki dydaktyczne (np. klocki Edumatrix, zestawy Lego do programowania, materiały logopedyczne) oraz instrumenty muzyczne (np. perkusyjne rurki bum bum, grzechotki, dzwonki, bębenki, tamburyna).

Instytut Nauk o Zdrowiu

W ramach projektu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości 2020 Instytut Nauk o Zdrowiu:

 

  • doposażył salę 1.19 w Collegium Primum, w której znajduje się pracownia mikrobiologii i parazytologii,
  • wzbogacił salę 1.17 CP w sprzęt ratownictwa medycznego, fantomy, modele oraz meble i panel medyczny,
  • zakupił sprzęt sportowy do salki gimnastycznej (znajdującej się w Collegium Primum), m.in.: bieżnie mechaniczne, rowerki stacjonarne, karimaty, duże i małe piłki gimnastyczne, a także kije do Nordic Walking 

    Dzięki zakupionemu sprzętowi obowiązkowe zajęcia realizowane w ramach zajęć Wychowania fizycznego dla kierunków Pielęgniarstwo i Ratownictwo medyczne w znacznym stopniu uatrakcyjnią zajęcia, jak również umożliwią korzystanie studentom z dostępności sali, sprzętu oraz zajęć na świeżym powietrzu w dogodnym dla nich czasie. 

    Ponadto z nowego sprzętu, w ramach własnej aktywności fizycznej, mogą korzystać zarówno chętni studenci innych kierunków, jak i pracownicy Uczelni.

     

     

Instytut Informatyki

W ramach projektu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości 2020 Instytut Informatyki:

 

  • zakupił oprogramowanie Matlab, które jest środowiskiem programistycznym przeznaczonym do rozwijania algorytmów, wizualizacji i analizy danych; program pozwala również na prowadzenie obliczeń numerycznych,

 

  • wzbogacił się o oprogramowanie Statistica, służące do zaawansowanej analizy danych.

 

Oprogramowanie Matlab wykorzystywane będzie na zajęciach laboratoryjnych na kierunku Informatyka oraz Mechatronika, natomiast z programu Statistica, obok studentów Instytutu Informatyki, skorzystają także wszyscy pozostali studenci.