Poznaj nasze kierunki studiów

University Hockey Team Sabers Oświęcim wkracza do gry

Data utworzenia: 29 września 2021r.

Na zdjęcie zawodnicy drużyny Sabers z władzami Uczelni, Miasta i Klubu

Oświęcimskie „Szable” oficjalnie ruszają na lód. Na mocy porozumienia z dnia 28 września 2021 r. w strukturach Klubu Unia Oświęcim utworzona została uniwersytecka drużyna hokeja na lodzie UHT Sabers Oświęcim, występująca w Europejskiej Uniwersyteckiej Lidze Hokeja (EUHL).

 

W samo południe 28 września w murach Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, podpisane zostało porozumienie w sprawie utworzenia pierwszej w Polsce uniwersyteckiej drużyny hokeja na lodzie University Hockey Team Sabers Oświęcim pomiędzy Uczniowskim Klubem Hokejowym Unia Oświęcim, oświęcimską Uczelnią, Starostwem Oświęcimskim oraz Prezydentem miasta Oświęcim.

Głównymi punktami porozumienia było zapewnienie koordynowania udziału UHT Sabers Oświęcim w rozgrywkach EUHL oraz funkcjonowania w jej strukturach, kierowanie i obligowanie trenerów, przeprowadzanie okresowych testów sprawności motorycznej oraz sprawdzianów sportowych zawodników aplikujących do drużyny UHT Sabers Oświęcim, wg wytycznych EUHL.

 

Ponadto wśród postulatów znalazły się takie postanowienie, jak umożliwienie podjęcia studiów na wybranym kierunku z ewentualnym ustaleniem Indywidualnego Toku Studiów dla zainteresowanych zawodników, a także zapewnienie zakwaterowania w obiektach Uczelni.

 

Ważnym punktem dokumentu było również stworzenie możliwości uzyskania stypendiów sportowych dla najlepszych zawodników będących studentami Uczelni, ścisła współpraca z Klubem w ramach przygotowania i aplikowania do projektów unijnych wspierających projekt, a także wspieranie harmonijnego rozwoju sportowego i edukacji zawodników – uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w hokeju na lodzie w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.