Poznaj nasze kierunki studiów

Upamiętniliśmy Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”

Data utworzenia: 2 marca 2023r.

Pani Rektor składa kwiaty na Grobie nieznanego żołnierza na Placu Tadeusza Kościuszki w Oświęcimiu

W środę, 1 marca 2023 r. upamiętniliśmy Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”, który ustanowiony został w 2011 roku decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i jest wyrazem oddania hołdu żołnierzom polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

Dzień ten jest szczególnie ważny dla naszej Uczelni, której patronem jest Rotmistrz Witold Pilecki – człowiek będący symbolem walki o niepodległą Polskę, która przeciwstawiała się sowieckiej agresji i narzuconemu reżimowi komunistycznemu.

Obchody rozpoczęły się przy Grobie Nieznanego Żołnierzy na Placu Tadeusza Kościuszki w Oświęcimiu, gdzie w imieniu społeczności akademickiej Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego Rektor Uczelni dr Sonia Grychtoł, prof. MUP oraz Prorektor ds. Studenckich i Promocji dr Radosław Folga upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci składając wiązankę kwiatów.

Uroczystość następnie przeniosła się na dziedziniec oświęcimskiej Alma Mater, gdzie Władze Uczelni, nauczyciele akademiccy, studenci i pracownicy administracyjni złożyli hołd pod pomnikiem Witolda Pileckiego.

Hołd Żołnierzom Wyklętym oddali także Włodarze Powiatu Oświęcimskiego, Miasta Oświęcim oraz okolicznych instytucji i organizacji.

 

Galeria zdjęć dostępna jest na Facebooku: https://www.facebook.com/MUPOswiecim/posts/pfbid034y6zkXoTNuRDHS8pRz2BcBW5SRkFcnen3mKVtQGgVenPtCrxG45aqjVeYVStFpL8l