Poznaj nasze kierunki studiów

Upamiętniliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Data utworzenia: 1 marca 2022r.

Społecznośc Akademicka wraz z Włodarzami Miasta Oświęcim zmierza pod pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego by złożyć kwiaty

We wtorek 1 marca 2022 roku w imieniu Społeczności Akademickiej Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu Władze Uczelni wraz z członkami Wysokiego Senatu upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, składając kwiaty i znicze pod pomnikiem Rotmistrza Witolda Pileckiego znajdującym się na dziedzińcu oświęcimskiej Alma Mater.

Hołd Żołnierzom Wyklętym oddali także Włodarze Powiatu Oświęcimskiego, Miasta Oświęcim oraz okolicznych instytucji i organizacji.

Galeria zdjęć z uroczystości dostępna jest na Facebooku Uczelni: https://www.facebook.com/MUPOswiecim/posts/5176472395749543


Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony został w 2011 roku decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i jest wyrazem oddania hołdu żołnierzom polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. To szczególnie ważny dzień dla naszej Uczelni, której patronem jest Rotmistrz Witold Pilecki – człowiek będący symbolem walki o niepodległą Polskę, która przeciwstawiała się sowieckiej agresji i narzuconemu reżimowi komunistycznemu.