Poznaj nasze kierunki studiów

Uroczyste otwarcie II cyklu „Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy”

Data utworzenia: 20 stycznia 2020r.

Uroczyste otwarcie II cyklu „Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy”

 

W sobotę 18-go stycznia w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego odbyło się uroczyste otwarcie II-CYKLU Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy (OUMO).

Na spotkanie przybyło blisko 80-ciu odświętnie ubranych młodych uczestników wraz z rodzicami.

Podczas inauguracji, prowadzonej przez panią dr Justynę Dąbrowską, kierownika Projektu OUMO, dzieci i młodzież w wieku od 6-ciu do 16-stu lat złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Prorektor ds. Nauczania i Ogólnych, dr Katarzyna Wadoń-Kasprzak, dokonała aktu immatrykulacji dotykając berłem lewego ramienia młodych studentów i wypowiadając słowa „Przyjmuję Cię do społeczności akademickiej”. Z rąk pani dr Janiny Dudy, Profesora Oświaty, młodzi studenci otrzymali specjalnie zaprojektowane na tę okazję indeksy. Na koniec uroczystości uczestnicy wysłuchali także hymnu studenckiego, Gaudeamus Igitur.

Tego dnia, po odświętnym rozpoczęciu, odbyły się już dwa pierwsze zajęcia. Młodzi uczestnicy zostali podzieleni na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych. Najmłodsze grupy (6-9 lat) uczestniczyły w  warsztatach plastyczno-sensorycznych, na których sami projektowali i wykonywali mydełka. Na drugich zajęciach poznali podstawowe elementy mikroekonomii. Grupy wiekowe 10-12 miały okazję poznać świat liczb i ich ciekawe własności poprzez pracę z kalkulatorami graficznymi, a także uczestniczyły w zajęciach z robotyki, na których budowali nieszablonowe konstrukcje w LEGO Education Smart Kit. Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) poznali co to jest kodeks etyczny samurajów na przykładzie „Bushido” oraz pracowali na komputerach odkrywając ciekawostki matematyczne w programie GeoGebra.

Rodzice także mogli uczestniczyć w warsztatach specjalnie przygotowanych dla nich, dotyczących organizacji pracy oraz w zajęciach z języka angielskiego.

Pomiędzy zajęciami, dla wszystkich uczestników, został przygotowany poczęstunek.

Kolejne zajęcia Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodych Odkrywców odbędą się już 25-go stycznia. II cykl zajęć, który właśnie się rozpoczął, potrwa do 20-go czerwca 2020 r. W trakcie cyklu odbędzie się w sumie 18 spotkań.

Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020,

Oś priorytetowa: III „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie na uroczystość otwarcia i zapraszamy na kolejny zjazd Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy w najbliższą sobotę 25-go stycznia.