Poznaj nasze kierunki studiów

Uroczyste otwarcie nowego kierunku studiów DIETETYKA

Data utworzenia: 11 grudnia 2017r.

Uroczyste otwarcie nowego kierunku studiów DIETETYKA

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31.10.2017 r. Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu zostało nadane uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku „Dietetyka”.

Z tej okazji dnia 7 grudnia 2017 r. odbyła się uroczysta prezentacja  nowego kierunku. W spotkaniu udział  wzięły  władze Uczelni: JM Rektor prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, Prorektor ds. studentów dr n. o zdr. Sonia Grychtoł, Kanclerz dr n. med. Katarzyna Matusiak, a także zaproszeni goście: Ewa Pawlusiak – Członek Zarządu Powiatu Oświęcimskiego, Barbara Rokowska – Dyrektor Zakładu Szkół i przedszkoli Miejskich w Oświęcimiu, Celina Galera-Cebo Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Jaworznie oraz  Anna Podgórska – kierownik Sekcji Żywienia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie, prof. Barbara Krzysztofik – Specjalista w zakresie inżynierii rolniczej i technologii żywienia z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Edyta Bogusz Dyrektor Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu, która przybyła z 4 klasami maturalnymi.

JM Rektor w swoim przemówieniu  podziękował Pani Prorektor ds. studentów za ogromny wkład i zaangażowanie w stworzenie kolejnego kierunku studiów w naszej Uczelni. Pan Rektor podkreślił również, że Dietetyka jest już 15 kierunkiem i ma nadzieję, że nie ostatnim.  Jego Magnificencja wspomniał, iż rok 2017 jest niezwykle sprzyjający dla PWSZ Oświęcim, ponieważ w przeciągu 12 miesięcy udało się zdobyć uprawnienia do prowadzenia aż 3 nowych kierunków studiów tj. Bezpieczeństwa wewnętrznego, Pedagogiki II stopnia  oraz Dietetyki.

Kolejno głos zabrała Pani Prorektor ds. studentów dr n. o zdr. Sonia Grychtoł, która złożyła wyrazy wdzięczności dla Działu nauczania i spraw studenckich za ciężką pracę oraz wysiłek włożony w przygotowanie wniosku na otwarcie nowego kierunku pod względem formalnym i merytorycznym. Co więcej Pani Rektor serdecznie zaprosiła wszystkich maturzystów  obecnych na auli do podjęcia studiów na tym właśnie przyszłościowym kierunku.

Głównym punktem spotkania był wykład mgr Anny Malarek pn. „Dietetyka- nauka z przyszłością i perspektywami”. Dzięki krótkiej prezentacji  zebrani goście dowiedzieli się czym zajmuje się dietetyk, dlaczego jest to tak ważny zawód, jakie trzeba mieć predyspozycje do jego wykonywania, jakie przedmioty znajdują się w programie studiów na kierunku Dietetyka, a także jakie są perspektywy po obronieniu tytułu licencjata bądź magistra Dietetyki.

Pierwsi studenci nowego kierunku rozpoczną studia w październiku 2018 r. Mamy ogromną nadzieję, że będzie to jeden z najchętniej wybieranych kierunków w  naszej Uczelni.

Serdecznie zapraszamy do rekrutacji już w maju 2018.