Poznaj nasze kierunki studiów

Uroczyste Pożegnanie Absolwentów 2022

Data utworzenia: 20 października 2022r.

Absolwenci, władze Uczelni, wykładowcy oraz Starosta pozują dozdjęcia na Auli. Absolwenci rzucają biretem.

W dniu 19 października 2022 r. pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej Uczelni. W uroczystości udział wzięły Władze Uczelni: Prorektor ds. Nauczania i Rozwoju dr Katarzyna Wadoń-Kasprzak i Prorektor ds. Studenckich i Promocji dr. Radosław Folga, dyrektorzy instytutów: dr Joanna Stuglik- Instytut Nauk Inżynieryjno-Technicznych, dr Dobrochna Sztajerska – Instytut Nauk o Ekonomii i Bezpieczeństwie, prof. MUP dr hab. Alina Górniok-Naglik – Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych oraz wicedyrektorzy instytutów: Kornelia Wac – Instytut Nauk o Zdrowiu, dr Jadwiga Oleksy- INHiS.  Swoją obecnością zaszczycili nas również Starosta Oświęcimski Andrzej Skrzypiński, senatorowie Uczelni, nauczyciele akademiccy, promotorzy, recenzenci, a przede wszystkim absolwenci rocznika 2022, którzy przybyli wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.

Wydarzenie rozpoczął Prorektor dr Radosław Folga, który powitał wszystkich zgromadzonych na Auli im. Kazimierza Piechowskiego, a następnie pogratulował absolwentom zakończenia studiów i  złożył im życzenia: „Życzę Wam – drodzy Absolwenci – sukcesów w życiu zawodowym, ale także osobistym. Okres pandemii pokazał nam, jak ważne są relacje z drugim człowiekiem. Dlatego robiąc karierę w pracy, nie zapomnijcie o swoich pasjach, szczęściu, rozmowie z rodziną i przyjaciółmi. (…) Nie zapomnijcie również o nas. Odwiedzajcie nas, chętnie poznamy Wasze losy. Bądźcie dumni, że ukończyliście Małopolską Uczelnię Państwową im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu”. Prorektor ds. Studentów i Promocji w swojej przemowie podkreślił również, iż ma nadzieję, że dla wszystkich osób, które ukończyły studia, był to czas prawdziwej satysfakcji, realizacji celów, rozkwitu umiejętności oraz nowych kompetencji.

Najważniejszym punktem uroczystości  było wręczenie dyplomów i wyróżnień absolwentom. Dyrektorzy poszczególnych Instytutów uroczyście rozdali dyplomy ukończenia studiów, a także złożyli gratulacje wszystkim osobom, które w roku akademickim 2021/2022 zakończyły studia.

Podczas Pożegnania Absolwentów wyróżnione zostały także osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się swoją działalnością i osiągnięciami. Wśród wyróżnionych osób znalazła się Beata Jekiełek, która uzyskała najwyższą średnią ocen z całego toku studiów spośród wszystkich tegorocznych absolwentów. Gratulacje i podziękowania skierowane zostały również do Justyny Czopek, Klaudii Gąsiorek, Klaudii Wójcik i Wiktorii Ciemiery za zaangażowanie w rozwój i promocję Uczelni, a przede wszystkim za godne reprezentowanie interesów wszystkich studentów w ramach działalności w Samorządzie Studenckim.

W trakcie wydarzenia nie mogło również zabraknąć przemówienia przedstawiciela absolwentów rocznika 2022, które w tym roku wygłosiła Justyna Czopek. „Przez ostatnie trzy lata jedni wykładowcy odeszli, przyszli inni. Pożegnaliśmy kolejnych absolwentów i przywitaliśmy nowych studentów. Ale nic się nie zmieniło. Została atmosfera serdeczności i życzliwości. Bo Uczelnię tworzymy my- ludzie. Nie byłoby tej wspaniałej, rodzinnej atmosfery, gdyby nie było wspaniałych nas: od Władz Uczelni zaczynając, poprzez wykładowców, z którymi zawsze udawało się dojść do porozumienia, którzy cierpliwie znosili nasze gadulstwo na zajęciach, przez pracowników administracji, życzliwe panie w bibliotece, na portierni, a skończywszy na nas studentach. (…) Każdy student jest tutaj traktowany jak osoba. Na tej Uczelni wszyscy czujemy szacunek i za to wielkie podziękowania dla Władz Uczelni, dla wykładowców i innych pracowników. I dla Was- absolwenci, którzy wraz ze mną żegnacie  te mury. Zachowajcie spędzone tu lata w pamięci. Bo tego czasu i ludzi tu poznanych nie da się zapomnieć. Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywając nową wiedzę, nowe doświadczenia” – podkreśliła w swojej przemowie.

Ponadto słowa podziękowania za wspólne lata spędzone w Uczelni skierowała do absolwentów także Zastępczyni Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Julia Holovchak.

Na zakończenie uroczystości zebrani na Auli obejrzeli prezentację podsumowującą lata spędzone w oświęcimskiej Alma Mater.

Absolwenci, władze Uczelni, wykładowcy oraz Starosta pozują dozdjęcia na Auli. Absolwenci rzucają biretem.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie: https://www.facebook.com/MUPOswiecim/posts/pfbid0X33bUkxsbXMonViBuqwCpBwGhwkbCEvUbVGYDrcwDujVHiBHSwEwpNhMKQVg23P5l


Pożegnanie absolwentów połączone było również z Galą wręczenia Laurów Uczelni 2022 roku, podczas której poznaliśmy członków społeczności akademickiej oraz partnerów Uczelni, którzy wyróżnili się działalnością i zaangażowanie w rozwój Uczelni. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia w kolejnym wpisie.