Poznaj nasze kierunki studiów

W sobotę 26 października odbył się piętnasty zjazd „Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy”

Data utworzenia: 29 października 2019r.

W sobotę 26 października odbył się piętnasty zjazd „Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy”

W sobotę 26-go października br., w Małopolskiej Uczelni  Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się piętnasty w cyklu I zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) poznawały świat robotyki i programowania z wykorzystaniem zestawów LEGO WeDo 2.0. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających zdolności logiczno-matematyczne. Wykorzystując siłę swojego umysłu uczestnicy 6-9 rozwiązywali różne łamigłówki zapałczane i liczbowe.

Grupy wiekowe 10-12  wzięły udział w zajęciach z elementami programowania, matematyki i logiki. Modelowali równania matematyczne i obrazy rastowe w Edumatrix. Ponadto dzieci uczestniczyły w  zajęciach z marketingu politycznego, gdzie mogły zgłębić wiedzę na temat wyborów jako jednego z narzędzi demokratycznego państwa w Europie.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) wzięli udział w zajęciach na temat aplikacji mobilnych, gdzie sami mogli tworzyć programy na telefon. Dodatkowo uczestniczyli w warsztatach na temat techniki kreatywnego myślenia, gdzie  rozwijali zdolności do twórczego myślenia.

 

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach na temat  czynników wpływających na zwiększenie efektywności uczenia się dzieci. Na drugich zajęciach, z  dietetyki, rodzice poznawali zasady zdrowego odżywiania się.

 

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 16-go listopada br., na które już serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/