Poznaj nasze kierunki studiów

W sobotę 7-go grudnia br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu odbył się ostatni w cyklu I zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy.

Data utworzenia: 13 grudnia 2019r.

W sobotę 7-go grudnia br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu odbył się ostatni w cyklu I zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy.

Podczas 18-go spotkania uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach, a także uczestniczyli w uroczystym zakończeniu. Kierownik projektu, dr Justyna Dąbrowska, pogratulowała i podziękowała uczestnikom, rodzicom dzieci, a także dydaktykom prowadzącym zajęcia i kadrze administrującej projekt.

Podczas uroczystości zakończenia uczestnikom zostały rozdane imienne certyfikaty uczestnictwa w projekcie, a także drobne upominki.

Tego dnia każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) uczestniczyły w zajęciach z robotyki, na których przy pomocy klocków LEGO Education WeDo  konstruowali i programowali roboty. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających twórczość i kreatywność, gdzie rozmawiali po co są marzenia i jak je spełniać.

Grupy wiekowe 10-12  wzięły udział w zajęciach z programowania, na których ćwiczyli zaawansowane sterowanie programem w Edumatrix. Na drugich zajęciach poszerzyli swoją wiedzę na temat cyklu życia produktu i  metod ich rewitalizacji.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) wzięli udział w zajęciach z ICT, na których tworzyli własną aplikację GPS. Ponadto uczestniczyli w zajęciach, na których analizowali czym jest ściąga i ściąganie z perspektywy uczniów, studentów i nauczycieli.

 

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach na temat zdolności dzieci i młodzieży, jak je wspierać i rozwijać szczególnie w obszarze matematyczno-przyrodniczym. Na drugich zajęciach uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego, na których poznawali różne metody i narzędzia pracy rozwijające zdolności językowe.

Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w projekcie oraz wytrwałość i życzymy powodzenia w osiąganiu dalszych sukcesów. 

Kolejne spotkanie w ramach projektu OUMO, rozpoczynające II cykl, odbędzie się 18-go stycznia 2020r. Nabór do II cyklu trwa! Zapraszamy do składania wniosków. Szczegółowe informacje: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/nabor-uczestnikow-do-ii-go-cyklu-projektu-oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/