Poznaj nasze kierunki studiów

Warsztaty – „Chłopska Szkoła Biznesu z nakładką ekonomia społeczna”

Data utworzenia: 3 stycznia 2017r.

Warsztaty – „Chłopska Szkoła Biznesu z nakładką ekonomia społeczna”

Dnia 17 listopada 2016 r. studenci I oraz III roku kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji wzięli udział w warsztatach pt.: „Chłopska Szkoła Biznesu z nakładką ekonomia społeczna, zorganizowanym Instytut Zarządzania i Inżynierii Produkcji, w ramach Tygodnia Ekonomii Społecznej, którego autorem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Chłopska Ekonomia Społeczna (CES) to dodatek do Chłopskiej Szkoły Biznesu opracowany przez Małopolski Instytut Kultury, we współpracy z ROPS. Pozwala on na realizowanie warsztatów i zajęć wprowadzających w tematykę ekonomii społecznej oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. W klasycznej wersji Chłopskiej Szkoły Biznesu uczestnicy rozgrywki nastawieni są na pomnażanie majątku i wygrywa ten, kto w trakcie rozgrywki zarobi najwięcej złotych górskich, czyli osiągnie jak największy zysk. Natomiast podczas rozgrywki z wykorzystaniem Chłopskiej Ekonomii Społecznej uczestnicy, podobnie jak w wersji klasycznej, poddani są prawom wolnego rynku, ale ich celem nie jest wyłącznie zarabianie pieniędzy, lecz także aktywna działalność na rzecz lokalnej społeczności i realizowanie fundacji na jej rzecz np. szpitala miejskiego, szkoły, orkiestry dętej itp.

Studenci mieli okazję spróbować sił w symulowanych warunkach rynkowej działalności przedsiębiorstwa. Warsztat stanowił element nie tylko naukowy, ale także integracyjny i kreatywny.

Sadzą po reakcjach uczestników – było warto.