Poznaj nasze kierunki studiów

Warsztaty mistrzowskie dla uczniów ZSTU w Trzebini za nami!

Data utworzenia: 30 listopada 2021r.

Warsztaty mistrzowskie dla uczniów ZSTU w Trzebini za nami!

W piątek 26 listopada 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini wzięli udział w warsztatach mistrzowskich organizowanych na terenie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

Spotkanie z uczniami rozpoczęły warsztaty pt.: „Mikrokomputer jednoukładowy – nowoczesne podejście do sterowania układami mechatronicznymi” prowadzone przez dr inż. Wiesława Madeja – Kierownika Zakładu Systemów Informatycznych i Mechatronicznych Instytutu Informatyki.

Celem warsztatów było przedstawienie budowy oraz możliwości programowania i sterowania układami mechatronicznymi z wykorzystaniem zestawów uruchomieniowych zbudowanych na bazie mikrokontrolerów  ATMEGA32.

Następnie nasi goście wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez  mgr inż. Artura Pelo pt.: „Programujemy nie tylko komputery”, podczas którego przedstawione zostały nowoczesne systemy sterowania i programowania zestawów edukacyjnych LEGO Mindstorms.

 

Zarówno uczestnikom, jak i nauczycielom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszymi warsztatami. Szczególne podziękowania kierujemy również do samych prowadzących za ich zaangażowanie i przygotowanie tak ciekawych warsztatów.


Galeria zdjęć dostępna jest na oficjalnym Facebooku Uczelni: https://www.facebook.com/MUPOswiecim/posts/4844997415563711