Poznaj nasze kierunki studiów

„Warsztaty myślenia wizualnego – skuteczne przekazywanie informacji” za nami

Data utworzenia: 28 stycznia 2020r.

„Warsztaty myślenia wizualnego – skuteczne przekazywanie informacji” za nami

Z inicjatywy pracowników Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego dr Elwiry Miter-Dąbrowskiej oraz mgr Ewy Piotrowskiej w piątek 24 stycznia 2020 roku w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, odbyły się „Warsztaty myślenia wizualnego – skuteczne przekazywanie informacji”.

Warsztaty teoretyczno-praktyczne poprowadziła Emilia Żuber, która jest absolwentką Szkoły Trenerów Biznesu i Rozwoju Osobistego  BCB Coaching oraz Akademii Sketchnotingu, liderem projektu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna, a także nauczycielem języka niemieckiego i języka polskiego dla cudzoziemców w ZST w Janowie Lubelskim.

W trakcie warsztatów uczestnicy wysłuchali wprowadzenia do notowania graficznego, poznali narzędzia do pracy na małych i dużych formatach oraz alfabet myślenia wizualnego (pisanie markerami, rysowanie chmurek i ramek, rysowanie ludzi, łączenie kolorów, ikony tematyczne). Dowiedzieli się również, jak planować przestrzeń notatek A4/flipcharta, a także sami mieli szansę poćwiczyć tworzenie swoich notatek.

Zajęcia warsztatowe  przyciągnęły zarówno studentów i wykładowców z naszej Uczelni,  jak i nauczycieli szkół z całej Polski.

Uczestników warsztatów powitała Prorektor ds. Nauczania i Ogólnych dr Katarzyna Wadoń-Kasprzak,  następnie  głos zabrała Dyrektor Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego dr hab. Alina Górniok-Naglik.

Serdecznie dziękujemy pani Emilii Żuber za ciekawe i pouczające warsztaty, a także wszystkim uczestnikom za  obecność.