Poznaj nasze kierunki studiów

Warsztaty z bajkoterapii

Data utworzenia: 29 kwietnia 2024r.

Studentki pozują do zdjęć z certyfikatami w ręce i z panią Moniką Gibałą

W czwartek, 25.04.2024 r. w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu odbyły się warsztaty bajkoterapii organizowane dla Koła Młodych Pedagogów oraz studentek kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna.

W warsztatach wzięło  udział 21 studentek z III, IV i V roku. Warsztaty były zorganizowane przez opiekuna Koła panią mgr Monikę Gibałę, a prowadzone przez prelegentkę Panią Ewę Janus – wieloletnią nauczycielkę przedszkola, metodyczkę, pedagożkę, terapeutkę pedagogiczną oraz autorkę podręczników, książek i bloga dla pedagogów.

W ramach spotkania studentki miały okazję podnosić swoje kompetencje pedagogiczne związane z pozytywnym wpływem na rozwój oraz kształtowaniem postaw i zachowań dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ponadto zapoznawały się ze specyfiką zajęć bajkoterapeutycznych oraz poznawały elementy dobrej bajki, jak również zasady organizacji metodologicznej zajęć. Uzyskały również zaświadczenia odbycia warsztatów.

Uczestniczki planują przystąpić z zaangażowaniem do odbywania zajęć bajkoterapeutycznych z dziećmi w placówkach oświatowych.

Autor: mgr Monika Gibała

Studentki pracują z książkami w ramach warsztatów z bajkoterapii Studentki siedzą w sali i czytają ksiązki Studentki siedzą i czynnie uczestniczą w warsztatach z bajkoterapii Studentki pozują do zdjęć z certyfikatami w ręce i z panią prowadzącą Studentki pozują do zdjęć z certyfikatami w ręce i z panią Moniką Gibałą