Poznaj nasze kierunki studiów

Warsztaty z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie

Data utworzenia: 31 maja 2024r.

Uczestnicy warsztatów wykonują kartki okolicznościowe

W dniu 23 maja 2024 r. w murach naszej Uczelni odbyły się warsztaty zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Pedagogów Rodziny działające przy Instytucie Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Dwa pierwsze warsztaty: „Zajęcia integracyjne w pracy z grupą” oraz „Wiosenny iris folding” poprowadziła Pani dr Magdalena Gadamska-Kyrcz – opiekun koła. W zajęciach wzięli udział głównie uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, z którym SKN Pedagogów Rodziny nawiązało współpracę w ubiegłym roku akademickim. Uczniowie mogli poznać praktyczne ćwiczenia, jakie można wykorzystać na zajęciach, aby integrować grupę, a także dowiedzieli się, czym jest iris folding. Każdy z uczniów wykonywał wiosenną kartkę z wykorzystaniem tej techniki.

Kolejne warsztaty pn. „Tajemnica śmierci i żałoby w pedagogice” poprowadziła Pani dr Natalia Ruman z liceum w Pszczynie. Wzięli w nich udział m.in. studenci pedagogiki resocjalizacyjnej oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Zajęcia te były niezwykle interesujące, a temat bardzo istotny.

Serdecznie dziękujemy Pani dr Ruman za podzielenie się z naszymi studentami swoją wiedzą! Cieszymy się z nawiązanej współpracy ze wspomnianym już liceum i mamy nadzieję na kolejne wspólne inicjatywy.

Uczestnicy warsztatów wykonują kartki okolicznościowe Uczestnicy słuchają wystapienia prowadzącej warsztaty Pani dr Ruman Uczestnicy warsztatów bawią się kolorową, dużą chustą.