Poznaj nasze kierunki studiów

Weź udział w konkursie plastycznych „Kopernik 550”

Data utworzenia: 2 czerwca 2023r.

Weź udział w konkursie plastycznych „Kopernik 550”

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zapraszamy do udziału w corocznym konkursie plastycznym zapowiadającym Małopolską Noc Naukowców. Tym razem konkurs nosi nazwę „Kopernik 550” i przebiegać będzie w duchu Roku Kopernikańskiego i odkryć wielkiego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika.

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Małopolski i został podzielony na cztery kategorie wiekowe:

  • I kategoria: 5-7 lat,
  • II kategoria: 8-10 lat,
  • III kategoria: 11-15 lat,
  • IV kategoria: 16-19 lat.

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie:

  • KATEGORIA WIEKOWA I i II: PLAKATU A3 lub A2 – do przygotowania, którego uczestnicy mogą wykorzystać różne techniki takie, jak: malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka, plastelina, pastele, czy technika mieszana. Ważne jest, aby prace nie zawierały materiałów sypkich.
  • KATEGORIA WIEKOWA III i IVLAPBOOKA dotyczącego osiągnięć polskiego astronoma. Lapbook to teczka tematyczna, w której uczestnicy powinni umieścić wiadomości zgodne z celem konkursu. Powinien być wykonany z trwałych materiałów, przygotowany z wykorzystaniem różnych technik. Powinien zawierać minimum 8 kieszeni, schowków, książeczek itp.

Zarówno plakat, jak i lapbook nie mogą być wykonane z materiałów sypkich.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Mikołaju Koperniku – wybitnym naukowcu, astronomie i odkrywcy, który w tym roku skończyłby 550 lat.

Termin składania prac upływa 18 września 2023 roku.

WYNIKI konkursu zostaną ogłoszone 29 września br. podczas Małopolskiej Nocy Naukowców 2023 oraz na stronie internetowej organizatora: www.nocnaukowcow.malopolska.pl

Szczegółowe informacje o konkursie znajdą Państwo na stronie: https://nocnaukowcow.malopolska.pl/konkurs/

Konkurs plastyczny PLAKAT

konkurs plastyczny PLAKAT