Poznaj nasze kierunki studiów

Wizyta grupy ukraińskiej na Uczelni 24.01.2017r.

Data utworzenia: 27 stycznia 2017r.

Wizyta grupy ukraińskiej na Uczelni 24.01.2017r.

W dniu 24.01.2017r. z wizytą do naszej Uczelni przyjechała grupa osób z Narodowego Uniwersytetu  Górniczego w Dniprze na Ukrainie zainteresowanych studiowaniem
w PWSZ im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Spotkanie rozpoczęło się na Auli im. Kazimierza Piechowskiego przywitaniem przez Prorektor ds. Studentów
dr n. o zdr. Sonię Grychtoł. Kolejnym etapem wizyty było wprowadzenie zgromadzonych w tematykę Programu Erasmus +. Wykład na ten temat wygłosiła dr Elwira Miter-Dąbrowska, która pokrótce wytłumaczyła na czym polega Program Erasmus +, z jakimi krajami współpracujemy i z jakimi podejmiemy współpracę
w najbliższym czasie. Po wyjściu z Auli zgromadzeni udali się do Instytutu Pielęgniarstwa, gdzie o zaletach studiowania na kierunku pielęgniarstwo opowiedziała dr n. med. Anita Kocięba – Łaciak .

Następnie goście z Ukrainy odwiedzili Instytutu Zarządzania i Inżynierii Produkcji.
O specyfice studiowania na „Zarządzaniu” opowiedziała mgr Luiza Mańkowska-Wróbel, natomiast prof. zw. dr hab. inż. Igor Kurytnik wygłosił kilka słów na temat kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Kolejnym etapem wizyty był Instytut Nauk Politycznych im. J. Karskiego, gdzie prof. dr hab. Patryk Pleskot oraz mgr Natalia Matyszkowicz przedstawili odwiedzającym   informacje dotyczące kierunku politologia.

Po wizycie w naszej Uczelni grupa gości z Ukrainy udała się do Muzeum Auschwitz-Birkenau.