Poznaj nasze kierunki studiów

Wizyta studyjna w PWiK Sp. z o.o. w Oświęcimiu

Data utworzenia: 12 listopada 2021r.

Studecki Zarządzania pozują do zdjęcia przed budynkiem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Oświęcimiu

W środę 27 października 2021 r. studenci II roku kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, kontynuując proces upraktyczniania kształcenia, mieli okazję praktycznego poznania procesu produkcji, uzdatnia oraz dystrybucji wody podczas wizyty studyjnej w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Oświęcimiu, zorganizowanej przez Dyrektor Instytutu Zarządzania i Inżynierii Produkcji dr Joannę Stuglik.

Przyszli inżynierzy zwiedzili zakład oraz laboratorium jakości wody, gdzie zobaczyli dostępne urządzenia oraz  małże wykorzystywane przez przedsiębiorstwo do kontroli jakości wody, a także poznali metody stosowanych badań, standardy HACCP, PH.

Ponadto przedstawiciele PWiK zaprezentowali studentom filmik z historią firmy, specyfikę zakładu, problematykę związaną z realizacją procesu technologicznego, obowiązującą procedurę produkcji wody oraz system kontroli jej jakości.

Studenci dowiedzieli się również dlaczego picie wody prosto z kranu jest zdrowe dla organizmu.

W trakcie wizyty wywiązała się dyskusja, co utwierdza nas w przekonaniu o istotnej roli kontaktu z przemysłem w realizacji procesu kształcenia.