Poznaj nasze kierunki studiów

Wizyta uczniów ze szkoły w Brzeszczach

Data utworzenia: 16 maja 2018r.

Wizyta uczniów ze szkoły w Brzeszczach

11 maja 2018 r. tereny Uczelni odwiedziła grupa uczniów klasy 7b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego 5 w Brzeszczach wraz z opiekunkami. W ramach prowadzonego projektu, nad którym honorowy patronat objął Instytut Nauk Humanistycznych, uczniowie poznają ciekawe miejsca w swoim najbliższym otoczeniu.

Wycieczkę do PWSZ zorganizowała mgr Beata Lichosyt-Bassara we współpracy z członkiniami Koła Naukowego Anglistów. Młodzi ludzie poznali historię budynku, uczelni i jej patrona. Duże wrażenie zrobiła ogromna i nowoczesna aula. W czasie prezentacji uczniowie poznali również historię „Listu w butelce”, dębu „Witold”, z zaciekawieniem słuchali  o zakopanej „kapsule czasu”. Dowiedzieli się także  o studiowaniu, najbardziej zazdroszcząc studentom dłuższych wakacji. Po rozwiązaniu krótkiego quizu na temat studiowania i Uczelni uczestnicy otrzymali drobne upominki z logo PWSZ. Spacerując po kampusie Uczelni odwiedzili omawiane miejsca, zobaczyli także salę pielęgniarską w Collegium Primum, a wizytę zakończyli w studenckim bufecie.

 

Młodzi goście wyjechali pełni wrażeń. Mimo, że decyzję o studiowaniu będą podejmowali dopiero za kilka lat, na pewno pozostanie im w pamięci pozytywny obraz nowoczesnej oświęcimskiej Uczelni.

Być może wrócą tu za parę lat jako studenci PWSZ…

autor: Beata Lichosyt-Bassara