Poznaj nasze kierunki studiów

Wsparcie studentów – już nie tylko stypendia…

Data utworzenia: 15 października 2021r.

Wsparcie studentów – już nie tylko stypendia…

Wsparcie dla Studentów Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego, to solidny i wciąż ewoluujący program obejmujący kilka dziedzin.  Społeczność studencka jest zróżnicowana i każdy student może potrzebować innego rodzaju pomocy, nie tylko w postaci wsparcia materialnego, czy zawodowego, lecz również psychologicznego.

Z wielką radością i dumą chcemy Was poinformować, że wychodząc naprzeciw zgłaszanym przez Was potrzebom uruchomiliśmy Wsparcie Psychologiczne dla Studentów naszej Uczelni.

Powyższe przedsięwzięcie pozwala na wpisanie się w sferę promocji zdrowia psychicznego oraz wsparcia psychologicznego, zgodnego z zasadami najnowszej wiedzy naukowej i praktycznej, w sposób chroniący dobro osób korzystających z pomocy i respektujący ich prawa – poprzez zapewnienie dostępu do specjalisty.

Oferta wsparcia psychologicznego dla naszych studentów obejmuje:

1) konsultacje z osobą udzielającą wsparcia psychologicznego – kiedy potrzebne jest wsparcie ale nie wiadomo jakiej pomocy szukać;

2) doradztwo psychologiczne – pomoc oferowana osobom zdrowym, przeżywającym tak zwane kryzysy rozwojowe lub trudności przystosowawcze;

3) warsztaty i wykłady z zakresu rozwoju osobistego – formy grupowe służące rozwijaniu kluczowych kompetencji uczestników.

Porad i wsparcia będzie udzielać Pani dr Dobrochna Sztajerska.

 

Zdarza się, że w różnych momentach naszego życia „coś nas uwiera”, „coś nas blokuje”, „coś nie gra” czy „z czymś sobie nie radzimy” – każdy z nas na swój sposób nazywa te „momenty”. Jak stwierdziła Virginia Satir, jedna z najlepiej znanych psychoterapeutek rodziny: „Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie, jakie jest. Sposób w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę”. Czasem radzenie sobie polega na poproszeniu o pomoc, bo, choć niezbyt fortunne stwierdzenie, które znamy chyba wszyscy, sugeruje, że „co nas nie zabije, to nas wzmocni”, to niestety, to, że nie „zabije”, nie znaczy, że „wzmocni”, może też osłabić czy pozostawić bez zmian. Ponieważ jednak, „proces dobrego życia nie jest życiem dla tchórzliwych”, jak z kolei stwierdził inny psycholog – Carl Rogers – często aktem odwagi, prowadzącym do wzmocnienia, jest poproszenie o wsparcie, o rozmowę. Z miliona różnych powodów, nie zawsze chcemy rozmawiać z rodziną czy przyjaciółmi. Wtedy warto poszukać „siły fachowej”, kogoś, kto posiada kwalifikacje do udzielenia wspomnianej wyżej pomocy, czyli po prostu psychologa.

Jestem psycholożką, kobietą ciekawą świata i ludzkich spraw, żeby opisać ogrom moich zainteresowań musiałabym napisać naprawdę wiele, tu i teraz najważniejsze jest to, że jestem miłośniczką rozmów i wierzę, że zainteresowanie drugim człowiekiem czyni życie lepszym.

Dlatego, jeśli czujesz, że w Twoim studenckim życiu nadszedł ten moment, że „chcesz pogadać”, to zapraszam do rozmowy.

Dobrochna Sztajerska (dobrochna.sztajerska@mup.edu.pl).