Poznaj nasze kierunki studiów

Germanicus w Wiedniu

Data utworzenia: 30 maja 2016r.

Germanicus w Wiedniu

W połowie maja 2016 studenci I roku germanistyki w ramach zajęć projektowych i Koła Naukowego Germanicusudali się na trzydniową wycieczkę do Wiednia.  W trakcie wyjazdu zwiedzili wiele ciekawych miejsc, m.in. Kahlenberg, Hofburg, Kaisergruft, Schönbrunn. Plan wycieczki doskonale odpowiadał kierunkowi studiów jej uczestników – oprócz podziwiania kultury austriackiej studenci lingwistyki korporacyjnej przyjrzeli się z bliska działalności wielkich firm, mieszczących się na Donauinsel.

W trakcie zwiedzania stolicy Austrii studenci używali wyłącznie języka niemieckiego, przede wszystkim w rozmowach z opiekunami grupy, jak również w kontaktach z mieszkańcami Wiednia. Stanowiło to bogate doświadczenie językowe i praktyczny trening przed zbliżającymi się egzaminami. Mieli  okazję zetknąć się z inna kulturą, spróbować lokalnych specjałów, takich jak Sachertorte czy Wiener Schnitzel i Kartoffelsalat.

Wieczorem, odpoczywając od zgiełku miasta, podziwiali balet ” Maria Antonina” w Volksoper, jednym z wiedeńskich teatrów operowych. Czas wolny poświęcony był rozmowom i spotkaniom z mieszkańcami Wiednia. W trakcie całego wyjazdu panowała wyśmienita atmosfera. Studenci nie tylko zdobyli dużą wiedzę i doświadczenia, lecz także nabrali energii na zbliżający się okres sesji.