Poznaj nasze kierunki studiów

Wizyta delegacji z uniwersytetu partnerskiego Sıtkı-Koçman Universitesi Mugla w Turcji.

Data utworzenia: 30 maja 2016r.

Wizyta delegacji z uniwersytetu partnerskiego Sıtkı-Koçman Universitesi Mugla w Turcji.

Po półrocznym pobycie dwóch studentek Çigdem Budak i Sezen Yiğit z naszego uniwersytetu partnerskiego w Mugli w ramach programu Erasmus + w dniach  17- 21 maja 2016 wizytę w naszej uczelni złożyła Dyrektor Instytutu Germanistyki tego Uniwersytetu Pani Prof. Dr Nevide Akpina-Dellal wraz ze swoim mężem Panem Necai Dellal.

Program wizyty był bardzo różnorodny. Goście, którym towarzyszyli J.M.Rektor Prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, prof. honorowy naszej uczelni dr Matthias Gleitze, dr Elwira Miter-Dąbrowska oraz dr Henryk Mazepa mieli okazję poznać nie tylko naszą uczelnię, lecz również zwiedzić Muzeum Auschwitz- Birkenau, miasto Oświęcim z zamkiem i synagogą, zamek w Pszczynie oraz stolicę Małopolski Kraków.

Jednym z najważniejszych punktów wizyty był wykład pani Prof. Nevide Akpınar-Dellal na temat tureckiej kultury, historii oraz znaczenia spojrzenia na różne kultury bez uprzedzeń oraz wspierania pokojowej współpracy. Dwie z naszych studentek germanistyki zdecydowały się na kontynuowanie studiów na Uniwersytecie w Mugli w semestrze zimowym w ramach programu Erasmus +.

Poza tym 7 tureckich studentów zdecydowało się na roczny pobyt na naszej uczelni w nadchodzącym roku akademickim na kierunku anglistyka i germanistyka. Współpraca pomiędzy naszymi uczelniami obejmuje nie tylko wymianę studentów, lecz również kadry akademickiej. Końcem września bieżącego roku delegacja wykładowców z naszej uczelni wraz z J.M. Rektorem Prof. zw. dr hab. Witoldem Stankowskim weźmie udział w  międzynarodowym Kongresie organizowanym przez Uniwersytet w Mugli, wygłaszając tam swoje referaty.