Wyjazd studyjny do Wrocławia Koła Naukowego Inicjatyw Publicznych „ORŁY”
Data utworzenia: 6 listopada 2018r.
W dniach 23 – 25.10.2018 r. studenci z Koła Naukowego Inicjatyw Publicznych „ORŁY”” wraz z opiekunem – mgr Luizą Mańkowską – Wróbel uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Wrocławia.
Podczas trzydniowego pobytu w jednym z najstarszych miast w Polsce – Wrocławiu uczestnicy wyjazdu odwiedzili wiele ciekawych miejsc oraz pogłębili swoją wiedzę w wielu dziedzinach.
Oto krótka relacja Przewodniczącego Koła Szymona Korfela:
„Nasz pobyt we Wrocławiu rozpoczęliśmy od wizyty w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Wydziale Zarządzania od spotkania i szkolenia organizowanego przez Zrzeszenie Studentów Polskich na UW. Po wymianie doświadczeń przedstawiono nam prezentację zawierającą opis struktury organizacyjnej Zrzeszenia oraz zakres obowiązków i zadań poszczególnych pionów w strukturze. (…) Spotkanie ze studentami z UE i szkolenie przez nich prowadzone pokazało, jak można skutecznie działać w organizacji studenckiej, jak organizować takie działania, realizować projekty i szukać zewnętrznych źródeł dofinansowania.(…)
Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy od wizyty w Hydropolis. To unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. (…) Następnie pojechaliśmy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego do Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki. Pracownicy opowiedzieli nam o metodach promocji regionu, ofercie, podstawowych zabytkach, pokazali nam materiały promocyjne. Kolejnym punktem zwiedzania było Afrykarium i Wrocławskie ZOO, którego celem było poznanie i zrozumienie funkcjonowania tej organizacji oraz jej misji i głównych zadań.(…) Udaliśmy się także na wieczorny spacer po rynku i starówce, aby zobaczyć jak się promuje miasto i jak zachęca turystów do odwiedzania Wrocławia. (…)
W ostatni dzień wyjazdu wybraliśmy się na Ostrów Tumski, gdzie znajduje się wiele interesujących budowli, min. XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, czy Pałac Arcybiskupi. (…)
Wyjazd ten był dla nas bardzo rozwijający pod wieloma względami. Uczestniczyliśmy w szkoleniu i zapoznaliśmy się z zasadami działania Zrzeszenia Studentów Polskich. Nie zabrakło również wzajemnej studenckiej integracji i nieformalnej wymiany poglądów oraz gorących dyskusji na wiele nurtujących nas tematów. Przyczyniło się to do pogłębienia naszej wiedzy w wielu dziedzinach nauki: historii, ekologii i ochrony środowiska, zarządzania i promocji regionu, planowania przestrzeni publicznej itd. Mogliśmy również podziwiać zabytki oraz architekturę pięknego Wrocławia.”