Poznaj nasze kierunki studiów

Wykładowcy Instytutu Nauk o Zdrowiu uczestnikami Konferencji pn. „W poszukiwaniu zasobów osobistych – o tym, co zrobić z doświadczeniami edukacji zdalnej?”

Data utworzenia: 21 kwietnia 2021r.

Na zdjęciu zrzut ekranu, na którym widać uczestników konferencji.

Wykładowcy Instytutu Nauk o Zdrowiu – dr Anna Kościej, mgr Anna Malarek i mgr Łukasz Jasek uczestniczyli w Konferencji pn. „W poszukiwaniu zasobów osobistych – o tym, co zrobić z doświadczeniami edukacji zdalnej?”

Tematyka spotkania dotyczyła  m.in. psychologicznego wsparcia ucznia i nauczyciela w budowaniu zasobów osobistych, tak potrzebnych w czasach edukacji zdalnej, jak i w najbliższej przyszłości.

W ramach wystąpienia nasi nauczyciele akademiccy wraz z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Oświęcimiu zaproponowali nowe rozwiązania nauczania dla środowiska nauczycieli i wychowawców.

Swoimi doświadczeniami podzieliły się przedstawicielki MCDN: Katarzyna Patykiewicz oraz Dorota Kujawa – Weinke, które odpowiedziały na pytania: co zrobić z doświadczeniami, które zdobyli nauczyciele i uczniowie podczas edukacji w czasie pandemii; jak nie zaprzepaścić tego co się sprawdza, czy jak zmienić to, co dalej jest niedoskonałe?

Natomiast nasi wykładowcy z kierunków: Dietetyka i Wychowanie fizyczne, podczas wykładu „Lekcja Zdrowia”, zwrócili uwagę na istotną – szczególnie w obecnym czasie – kwestię dbania o zdrowie fizyczne. Podkreślili, że jest to ważny temat, ponieważ z uwagi na panującą sytuację, dzieci i młodzież zostali zmuszeni do zmiany dotychczasowego stylu życia.

Mgr Łukasz Jasek przedstawił możliwości wykorzystania zasobów domowych w promowaniu aktywności fizycznej, a dzięki współpracy ze studentami z Wychowania fizycznego, powstał  przygotowany specjalnie na tę okazję filmik.