Poznaj nasze kierunki studiów

Wykładowcy naszej Uczelni gośćmi największej północno-niemieckiej stacji radiowej NDR 1 Niedersachsen

Data utworzenia: 30 stycznia 2020r.

Wykładowcy naszej Uczelni gośćmi największej północno-niemieckiej stacji radiowej NDR 1 Niedersachsen

27 stycznia 2020 roku z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau wykładowcy naszej Uczelni prof. honorowy dr Matthias Gleitze oraz dr Fritz Michler  rozmawiali w radiu NDR 1 Niedersachsen z redaktorem Michaelem Thurnau o pracy w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

Prawie 2 milionom słuchaczy opowiadali o ich pracy na naszej Uczelni oraz o gościnności, jakiej tutaj doświadczają. Podkreślali, że bardzo podoba im się koleżeńska atmosfera wśród wykładowców oraz zaangażowanie studentów. Oczywiście poruszyli również tematykę Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, jako najbardziej tragicznego miejsca polsko-niemiecko-żydowskiej historii. Szczególnie taka historia zobowiązuje do polsko-niemieckiej przyjaźni, aby się to nigdy więcej nie powtórzyło.

Podczas wywiadu nasi wykładowcy przekazali słuchaczom pozdrowienia od JM Rektora  prof. dr hab. Witold Stankowskiego: „Chciałbym Państwa serdecznie pozdrowić z Oświęcimia. Nie wolno nam nigdy zapomnieć tych niewiarygodnych zbrodni, które miały miejsce w Oświęcimiu. Moim pragnieniem jest, aby Polska i Niemcy, leżące w środku Europy, na zawsze pozostały przyjaciółmi. My, Polacy serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia Polski. Pragniemy być dla Państwa dobrymi gospodarzami”.

 

Zachęcamy do posłuchania całej audycji:  https://www.ndr.de/ndr1niedersachsen/Staatliche-Rittmeister-Witold-Pilecki-Hochschule,plattenkiste6056.html

 

Autorzy: Dr Matthias Gleitze i Elwira Miter-Dąbrowska