Poznaj nasze kierunki studiów

Za nami trzynasty zjazd Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Data utworzenia: 30 września 2019r.

Za nami trzynasty zjazd Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

 

W sobotę 28-go września br., w Państwowej Wyższej szkole im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się trzynasty w cyklu I zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) uczestniczyły w warsztatach matematycznych w oparciu o Edumatrix. W drugiej części spotkania dzieci odkrywały „Czym jest marketing-mix, oraz jaki jest cykl życia produktu i dlaczego trzeba go udoskonalać?”.

Grupy wiekowe 10-12, w pierwszej części spotkania, rozwiązywały zadania geometryczne z wykorzystaniem Widoku Grafiki3D w programie komputerowym GeoGebra. Uczestnicy wzięli także udział w warsztatach kreatywności „Od kropeczki do karteczki”, gdzie projektowali kartki okolicznościowe 3D.

 

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) wzięli udział w zajęciach rozwijających zdolności logiczno-matematyczne.  Wykorzystując siłę swojego umysłu rozwiązywali różne łamigłówki zapałczane i zadania logiczne. Ponadto uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego, gdzie rozmawiali o różnicach pomiędzy odkryciami a wynalazkami i podawali przykłady odkryć naukowych. Na zajęciach poznali także dlaczego innowacje są ważne z punktu widzenia przedsiębiorcy i konsumenta. Oczywiście wszystko po angielsku, co pozwoliło młodzieży zapoznać się z nowym słownictwem i wyrażeniami.

 

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach na temat Polityki Bezpieczeństwa Informacji. Poznali także niezbędne narzędzia chroniące przed incydentem.

 

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 12-go października br., na które już serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/