Poznaj nasze kierunki studiów

Za nami 8 zjazd uczestników Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Data utworzenia: 2 marca 2020r.

Za nami 8 zjazd uczestników Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

 

W sobotę 29 lutego br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się ósmy w cyklu II zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsi uczestnicy (6-9 lat) wzięli udział w zajęciach z matematyki, na których rozwiązywali niestandardowe łamigłówki. Ponadto, uczestniczyli w drugich zajęciach na temat komunikacji interpersonalnej i pracy zespołowej.

Grupy wiekowe 10-12  uczestniczyły w  zajęciach muzyczno-rytmicznych, na których budowali instrumenty i imitowali orkiestrę. Dodatkowo wzięli udział w zajęciach z marketingu. Poznali czym jest marketing, do czego służy i jakimi narzędziami się posługuje.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) rozwijali swoje zdolności w zakresie robotyki przy pomocy materiałów dydaktycznych Lego We-Do 2.0.  Ponadto, uczestniczyli w zajęciach z matematyki, na których tworzyli aranżacje graficzne w kalkulatorze graficznym.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach na temat czynników wpływających na zwiększanie efektywności uczenia się. Poznali także mnemotechniki – czyli sposoby ułatwiające zapamiętywanie, przechowywanie i przypominanie sobie różnych informacji.

Kolejne spotkanie już w sobotę 14 marca, na które serdecznie zapraszamy.