Poznaj nasze kierunki studiów

Za nami dziewiąty zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy.

Data utworzenia: 15 września 2020r.

Za nami dziewiąty zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy.

 

W sobotę 12-go września br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się dziewiąty w cyklu II zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych. Zajęcia odbyły się z zachowaniem, zalecanych przez Sanepid, środków ostrożności.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsi uczestnicy (6-9 lat) wzięli udział w warsztatach muzyczno-rytmicznych, oraz w zajęciach twórczych z wykorzystaniem elementów pedagogiki zabawy, na których modelowali kształty z balonów oraz uczestniczyli w zabawach z chustą KLANZY.

Grupa wiekowa 10-12 A uczestniczyła w  zajęciach z programowania. Dzieci poznały czym są pętle i warianty sterowania w programie Edumatrix.  Drugie zajęcia, z robotyki, pozwoliły dzieciom (grupa B) budować i programować elektroniczne zwierzaki. Dzieci nauczyły się  jak zaprogramować warunek i działanie w pętli oraz, dlaczego proste przeszkody dla robota są trudne do pokonania.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) rozwijali swoje zdolności z języka angielskiego oraz, uczestniczyli w zajęciach na temat sztucznej inteligencji.

 

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach na temat korzyści wynikających z  zarządzania czasem. Poznali jakie są narzędzia oraz techniki, które pozwalają zarządzać sobą w czasie.

Kolejne spotkanie już w sobotę 19-go września, na które serdecznie zapraszamy.