Poznaj nasze kierunki studiów

Za nami jedenasty zjazd uczestników projektu Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Data utworzenia: 30 września 2020r.

Za nami jedenasty zjazd uczestników projektu Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

 

W sobotę 26 września br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się jedenasty w cyklu II zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych. Zajęcia odbyły się z zachowaniem, zalecanych przez Sanepid, środków ostrożności.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsi uczestnicy (6-9 lat) wzięli udział w zajęciach muzyczno-rytmicznych, poznali cykl życia produktu na rynku oraz w jaki sposób można go rewitalizować.

Grupa wiekowa 10-12 B uczestniczyła w  zajęciach z programowania. Dzieci poznały czym są pętle i warianty sterowania w programie Edumatrix.  Drugie zajęcia, z robotyki, pozwoliły dzieciom (grupa A) budować iprogramować elektroniczne zwierzaki. Dzieci nauczyły się  jak zaprogramować warunek i działanie w pętli oraz, dlaczego proste przeszkody dla robota są trudne do pokonania.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) wzięli udział w zajęciach kreatywnych – warsztatach mydlanych z wykorzystaniem elementów terapii sensorycznej. Każdy miał okazję wyprodukować swoje mydło! Młodzież wzięła także udział w zajęciach z języka angielskiego, na których zapoznali się z interesującymi faktami na temat różnic językowych, kulturowych ale także kulinarnych.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach na temat zdrowia. Temat świetnie wpisał się w aktualną sytuację pandemiczną. Warsztaty poprowadziła Pani Rektor, dr nauk o zdrowiu, Sonia Grychtoł.

 

Pani Rektor oraz  wszystkim dydaktykom bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

 

Kolejne spotkanie już w sobotę 10 października, na które już serdecznie zapraszamy.