Poznaj nasze kierunki studiów

Zapraszamy na koncert „Witold Pilecki – chodź z nami Jego śladami” w muzeum na Rakowieckiej

Data utworzenia: 3 września 2021r.

Zapraszamy na koncert „Witold Pilecki – chodź z nami Jego śladami” w muzeum na Rakowieckiej

Szanowni Państwo,

w imieniu Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, pragniemy zaprosić Państwa na wyjątkowy, plenerowy koncert zespołu „Forteca” pt. „Witold Pilecki – chodź z nami Jego śladami”, który odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 18.00 w murach Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Będzie to muzyczna lekcja historii tego miejsca, w którym przez dziesięciolecia splatały się dramatyczne losy walczących o wolną Polskę. Usłyszymy na scenie przejmujące piosenki przybliżające życie rtm. Witolda Pileckiego, historię mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” czy walkę kpt. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. Nie zabraknie też utworów poświęconych działaczom „Solidarności Walczącej”.

Koncert poprzedzi o godz. 17:00 przedstawienie pt. „Rozmowy (Nie)rzeczywiste”, przygotowane przez zespół nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Dobrym Mieście.

Po spektaklu nastąpi wręczenie nagród im. Danuty Siedzikówny „Inki” przez Fundację Armii Krajowej w Londynie: Zrzeszeniu Wolność i Niezawisłość Stowarzyszeniu Społeczno-Kombatanckiemu (Zrzeszenie WiN) – za kontynuację idei i działań „Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość” oraz Monice i Marcinowi Lehmannom – za działania na rzecz upamiętnienia i popularyzacji postaci ppłk. Łukasza Cieplińskiego oraz innych Żołnierzy Wyklętych w Kwilczu i powiecie międzychodzkim.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Plakat koncertu historyczno-patriotycznego zespołu Forteca pt. Witold Pilecki - chodź z nami Jego śladami

Zapraszamy!