Poznaj nasze kierunki studiów

Zapraszamy na webinar pt. „Technologie przemysłu 4.0 – Internet Rzeczy”

Data utworzenia: 11 czerwca 2021r.

Zapraszamy na webinar pt. „Technologie przemysłu 4.0 – Internet Rzeczy”

Już we wtorek 15 czerwca 2021 r. o godzinie 17:00 serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym webinarium pt. „Technologie przemysłu 4.0 – Internet Rzeczy”, które poprowadzi dr Bożena Tyran – nauczyciel akademicki w Instytucie Zarządzania i Inżynierii Produkcji.


Koncepcja Industry 4.0 identyfikowana jest z komputeryzacją procesów wytwórczych, automatyzacją, wykorzystywaniem sieci oraz przetwarzaniem dużej ilości danych. Integracja urządzeń koncentrujących się na podniesieniu skuteczności wykorzystywanych zasobów, a jednocześnie na ograniczeniu kosztów, stanowi kluczowy czynnik ery Przemysłu 4.0.

Powszechny dostęp do informacji i wiedzy, warunkujący rozwój społeczny, zdeterminowany jest postępem technologicznym, w tym korzyściami wynikającymi z zastosowania sztucznej inteligencji (artificial intelligence, AI). Zainteresowanie zagadnieniami AI warunkuje konkretne rezultaty w postaci praktycznych i powszechnych zastosowań, których użyteczność uzależniona jest m.in. od sprawności analizy danych.

Przetwarzanie danych i informacji, w tym ich wymiana np. przez urządzenia Internetu Rzeczy, uznawana jest za jeden ze strategicznych trendów technologicznych, który silnie oddziałuje na biznes i stwarza nowe możliwości. Wykorzystywanie Internetu Rzeczy związane jest z licznymi korzyściami, ale także zagrożeniami. Ich analiza powinna wspierać decyzje biznesowe, w tym kreowanie nowych wartości.

Celem wykładu jest przedstawienie zagadnień dotyczących zastosowania Internetu Rzeczy w dobie Przemysłu 4.0 z uwzględnieniem kontrowersji dotyczących omawianych problemów.


Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM i będzie wydarzeniem otwartym dla wszystkich osób zainteresowanych powyższą tematyką.

Link: https://zoom.us/j/92298322668?pwd=WHl1K05PQzlXUzRVWUtidmlFKzgrdz09

Passcode: 306536

 

Serdecznie zapraszamy!