Poznaj nasze kierunki studiów

Zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Świętego Patryka

Data utworzenia: 14 marca 2019r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Świętego Patryka

Koło Anglistów zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Dniu Świętego Patryka, które odbędzie się 18.03.2019 r.  w sali 2.08 Collegium sub Horologio o godzinie 16:15.

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe obchodzone 17 marca. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy w Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Fundlandii i Labradorze oraz Montserrat. Tradycją obchodów tego święta jest przede wszystkim noszenie ubrań w kolorze zielonym, który jest narodowym kolorem Irlandii nawiązującym do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący słynną koniczynę,  tradycyjnie przypisaną Świętemu Patrykowi. Z okazji tego święta Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny, uliczne pochody, gdzie głównie dominuje właśnie kolor zielony.

Dzień Świętego Patryka świętuje się również  poza Irlandią, między innymi  w Polsce i Stanach Zjednoczonych oraz w innych krajach na świecie. Ciekawostką jest to, że bardzo popularne na świecie staje się farbowanie na zielono znanych miejsc takich jak: London Eye, Wodospad Niagara, Empire State of Building w Nowym Jorku, Góra Stołowa w RPA, Krzywa Wieża w Pizie, Wieża Telewizyjna w Berlinie, a nawet Ratusz i Stadion Miejski w Poznaniu.