Poznaj nasze kierunki studiów

Zaproszenie na wykład „Chcieć wiedzieć i widzieć”

Data utworzenia: 8 listopada 2022r.

Zaproszenie na wykład „Chcieć wiedzieć i widzieć”

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wykład dr Alicji Bartuś pt. „Chcieć wiedzieć i widzieć”. Prelekcja nawiązuje do wystawy „Byli sąsiadami. Ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady”, która jest prezentowana w Auli im. Kazimierza Piechowskiego Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu do końca listopada.

Wykład odbędzie się w środę, 16 listopada 2022 r. o godz. 10:00 w Auli im. Kazimierza Piechowskiego (budynek Collegium sub Horologio MUP Oświęcim).

Wystawa pt. „Byli sąsiadami. Ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady” to ekspozycja pochodząca z Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie, w Oświęcimiu prezentowana jest we współpracy z Oświęcimskim Instytutem Praw Człowieka. Została zorganizowana w Małopolskiej Uczelni Państwowej przez uczelnianą Bibliotekę wspólnie z Fundacją na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

Krótką historię powstania wystawy przybliży podczas tematycznego wykładu dr Alicja Bartuś, Przewodnicząca Zarządu Fundacji.

Chęć udziału w wykładzie oraz planowane grupy uczestniczących prosimy zgłaszać na adres mailowy Biblioteki: biblioteka@uczelniaoswiecim.edu.pl