Poznaj nasze kierunki studiów

Zawarliśmy porozumienie o współpracy z Województwem Małopolskim

Data utworzenia: 13 maja 2021r.

Zawarliśmy porozumienie o współpracy z Województwem Małopolskim

JM Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu dr Sonia Grychtoł, prof. MUP  podpisała porozumienie o współpracy z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Panem Witoldem Kozłowskim.

Celem porozumienia jest umożliwienie  podejmowania wspólnych działań na rzecz rozwoju gospodarczego Małopolski oraz realizacja  innowacyjnych projektów, z zakresu m.in:

  • współdziałania na rzecz rozwoju forum gospodarczego w Krynicy Zdroju,
  • powołania Rady Naukowej z udziałem przedstawicieli kluczowych uczelni wyższych,
  • organizacji wolontariatu podczas III Igrzysk Europejskich,
  • współpracy w ramach Europejskiego Festiwalu Biegowego.

W uroczystym podpisaniu umowy, które odbyło się 13 maja 2021 roku w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Krakowie, udział wzięli rektorzy czternastu uczelni wyższych z województwa małopolskiego.

 

Jak powiedział Marszałek Witold Kozłowski: „Porozumienie, które dzisiaj podpisaliśmy, jest początkiem bezprecedensowego przedsięwzięcia. Współpraca samorządu ze środowiskiem naukowym na szczeblu akademickim jest nie tylko szansą na pobudzenie aktywności gospodarczej w regionie i podniesienie jego konkurencyjności.To także kolejny krok w przygotowaniach do forum gospodarczego, które odbędzie się już we wrześniu w Krynicy-Zdroju.