Poznaj nasze kierunki studiów

Znamy zwycięzców I Mistrzostw Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu!

Data utworzenia: 25 marca 2024r.

Mistrzostwa w piłce nożnej - zdjęcie wspólne drużyn z organizatorami
I Mistrzostwa Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu za nami. Wydarzenia odbyło się w środę, 20 marca 2024 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Sportowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oświęcimiu.

Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele akademiccy oraz studenci kierunku Wychowanie fizyczne Instytutu Nauk o Zdrowiu Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut.

W turnieju udział wzięło osiem drużyn z:

 • SMS Oświęcim/Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu
 • Powiatowe Centrum Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu
 • I Liceum Ogólnokształcące w Kętach
 • SMS Oświęcim/ Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
 • Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących w Oświęcimiu
 • Powiatowy Zespół Szkół Nr 9 w Kętach
 • Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

Ostatecznie na podium stanęli:

 • drużyna z Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych – I Miejsce,
 • drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach – II Miejsce,
 • drużyna z Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu – III Miejsce.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: Pan Krzysztof Kania – wiceprezydent Miasta Oświęcim, Pan dr Radosław Folga –  Prorektor ds. Studenckich i Promocji MUP w Oświęcim oraz Pan Krzysztof Jakubik – Dyrektor SP nr 8 w Oświęcimiu.

Wszystkich serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach mistrzostw. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym studentom z kierunków Wychowanie fizyczne oraz Ratownictwo medyczne, a także nauczycielom akademickim Instytutu Nauk o Zdrowiu.

Pełna relacja z wydarzenia dostępna jest na stronie: https://oswiecim.naszemiasto.pl/chemik-wygral-halowy-turniej-pilkarski-szkol-srednich-o/ar/c1-9652431

 

 

 

I Mistrzostwa Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu I Mistrzostwa Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu I Mistrzostwa Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu I Mistrzostwa Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu I Mistrzostwa Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu I Mistrzostwa Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu I Mistrzostwa Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu I Mistrzostwa Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu