Poznaj nasze kierunki studiów

Znane osobistości świata muzycznego już niebawem pojawią się w naszej Uczelni!

Znane osobistości świata muzycznego już niebawem pojawią się w naszej Uczelni!

Koło Naukowe Myśli Społeczno – Politycznej  działające przy naszej Uczelni, Akademickie Koło Naukowe „Pokolenia – wczoraj i dziś” oraz Samorząd Studencki PWSZ Oświęcim zapraszają na konferencję naukową pn.: „Wpływ współczesnej muzyki rozrywkowej na zmiany społeczno-polityczne” w dniu 13 maja 2019 r. (poniedziałek).

Kulminacyjnym punktem tej konferencji będzie otwarty panel Q&A, moderowanej dyskusji z publicznością, który swoją obecnością zaszczycą znane osobistości świata muzycznego, m.in.:

➡️Marcin Sitko – dziennikarz i producent muzyczny. Jest autorem biografii Bogdana Łyszkiewicza pt. „Wolność Kocham i Rozumiem” oraz książek „The Rolling Stones za Żelazną Kurtyną. Warszawa 1967″, „Woodstock 1969. Najpiękniejszy Weekend XX wieku”, „Marillion. The Iron Curtain”, a także zbioru wspomnień o Mirku Bregule pt. „Hej Panie B”. Publikacje w „Dzienniku Zachodnim” oraz Kwartalniku „Twój Blues”. Mieszka w Tychach.

➡️Sebastian Riedel – znakomity gitarzysta i wokalista, lider uznanego zespołu Cree. Jest synem Ryszarda Riedla, legendarnego wokalisty Zespół Dżem. W swoim dorobku ma występy na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień – w tym roku został osobowością roku w dziedzinie kultury w plebiscycie Dziennika Zachodniego, a także bluesowym wokalistą roku w ankiecie prestiżowego magazynu „Twój Blues”.

Tematem dyskusji będzie wspomnienie postaci Ryszarda Riedla i jego wpływu na polski świat muzyczny połączone z promocją książki autorstwa Marcina Sitko „Rysiek Riedel we wspomnieniach”.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w panelu. Pytania do naszych gości można kierować na adres mailowy: samorzad.studencki@pwsz-oswiecim.edu.pl w tytule dodając [Panel Gości Specjalnych].

Będzie również możliwość zadania pytań w czasie trwania panelu na Auli im. Kazimierza Piechowskiego.

Honorowy Patronat nad konferencją naukową oraz panelem otwartym objęli:
– prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, JM Rektor Uczelni
Marcin Niedziela, Starosta Oświęcimski
Mirosław Smolarek – Wójt Gminy Oświęcim
Radosław Szot, Burmistrz Gminy Brzeszcze

Partnerami wydarzenia są:
Uczelnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu
Powiat Oświęcimski
Oświęcim gmina
Gmina Brzeszcze
OK Ośrodek Kultury w Brzeszczach
OświęcimOnline
Radio Katowice

 

 Start: poniedziałek, godz. 14.00, Aula im. Kazimierza Piechowskiego.

 

ZAPRASZAMY!!

autor: Samorząd Studencki PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu

autor zdjęć: Przemysław Kokot